Inga Kličienė: kuriu asmenybei, o ne madai

Paskelbė ingdizainas 2021.01.28 1 Komentarai

Inga Kličienė: kuriu asmenybei, o ne madai

Ingos Kličienės papuošalai akį traukia savo forma, faktūra, persiliejančiomis ryškiomis spalvomis, kas moteriai suteikia išskirtinumo, atskleidžia jos ypatingumą. Su dizainere ir kalbamės apie papuošalų kūrimą, madą, verslo ir kūrybos santykį.
 
 
Papasakokite apie save: prieš kiek laiko pradėjote kurti papuošalus, ar tai pagrindinė Jūsų veikla, ar tik pomėgis?
 
Papuošalų kūryba pagrindine veikla tapo prieš 8–9 metus. Po truputį ėjau link to, ką turiu šiandien. Tai išgrynintą papuošalų dizainą, keramikos studiją Kaune ir didelius planus prekybai internetu. Ieškau tokio papuošalo, kad būtų įdomus, patogus, daugiafunkcis, lengvai derinamas. Mano papuošalai išskirtiniai, netradiciniai, nestandartiniai. Jie išsiskiria forma, masyvu, faktūromis, įvairiom persiliejančiom spalvom. Mano tikslas – priminti moteriai, kad ji tokia yra vienintelė pasaulyje ir niekada nebus tokios pačios nuostabios kaip ji. Įkvėpti ją būti savimi, parodyti jai, kokia ji yra ypatinga!
 
 
Kiek spėjau išsiaiškinti, Jūsų mėgstamiausia papuošalų kūrybos technika – keramika. Kodėl pasirinkote šią medžiagą?
 
Keramika žavi sugebėjimu  stebinti net savo meistrą. Baltas molis – mano silpnybė.
Jis traukia savo estetika ir beribėmis dizaino galimybėmis. Nulipdyti papuošalai džiovinami ir degami krosnyse 1000 laipsnių temperatūroje. Vėliau kiekvienas gaminys dekoruojamas, naudojant įvairiausias glazūras. Glazūruoti gaminiai dar kartą degami. Tik po glazūros išdegimo matomas galutinis rezultatas ir maloniausia akimirka keramikoje.
Tačiau keramiką rinkausi ne aš. Viskas vyko atvirkščiai.  Keramika atėjo iš šeimos. Aš tik pasirinkau, ką iš keramikos daryti. Man nereikėjo mokytis keramikos amato. Aš su juo užaugau. Seneliai lipdė tautodailės suvenyrus, tėvai gamina taupykles, varpelius, bokalus. Visada abejojau, ar tai ir mano kelias. Tik po dukros gimimo išsigryninau savo atsakymą. Mano aistra – keramikos papuošalai. Ir tai yra tai, ko aš noriu, ką moku, galiu, jaučiu ir tuo gyvenu.
 
Kai kuriate papuošalą, tai darote įsivaizduodama konkrečią moterį, ar žinodama, kad sukurtas papuošalas suras tą, kuriai jis labiausiai tiks? 
 
O taip! Įsivaizduoju konkrečią moterį. Mano moteris – drąsi, kūrybinga, norinti išsiskirti, būti originali, šiek tiek bohemiška, bet tuo pačiu elegantiška ir stilinga.
 
Papuošalai ir mada, koks santykis ir kaip tai keičia Jūsų kūrybą?
 
Mano nuomone, moteris turi domėtis mada, bet rinkdamasi drabužius ir papuošalus labiau atsižvelgti į savo charakterį, figūros tipą, veido formą, tinkančias spalvas. Iš mados reiktų paimti tik tas detales, kurios labiausiai  tinkamos pačiai moteriai, o ne aklai vaikytis tendencijų. Todėl aš kuriu asmenybei, o ne madai, nors tuo pačiu domiuosi ir ieškau įkvėpimo naujose garsių dizainerių drabužių kolekcijose, teatre, muzikoje.
 
 
Kuriant papuošalus, koks verslo ir kūrybos santykis?
 
Stengiuosi pasinaudoti žiniomis ir viską suderinti. Kaip tik padeda du aukštieji, vienas verslo administravimo ir finansų, kitas – dizaino srities. J
 
Kaip vertinate Lietuvos moterų požiūrį į papuošalus? Galbūt yra dalykų, apie kuriuos Lietuvos moterys turėtų labiau susimąstyti?
 
Aš labai džiaugiuosi mūsų moterų skoniu, supratimu ir išprusimu. Pagrindines derinimo taisykles jau tikrai žinome. Mano patarimas – renkantis aksesuarus, reikėtų mažiau mąstyti, o daugiau pasikliauti intuicija.  Iš  patirties pasakysiu: jei moteris pradeda galvoti, kad papuošalas tiktų prie visko, jis nebetinka niekam, o galiausiai ir pačiai nebepatinka. Todėl visada sakau, rinkitės tą, prie kurio širdis, o prie ko nešioti  ir su kuo derinti, visada surasite.
 
Jūsų manymu, ar papuošalai siejasi su moters saviverte? Jei taip, kaip?
 
Labai plačiai čia galima analizuoti. Pabandysiu per pavyzdžius. Jei kalbame apie moteris, dėvinčias tik deimantus, ar galime sakyti, kad jos aukšta savivertė? Gal ją turtingas vyras taip muša, kad ji savo nepilnavertiškumą ir ašaras slepia po brangiais papuošalais…  Ir pažiūrėkime iš kitos pusės: kodėl turtinga ir labai gerbiama verslininkė, aukštos moralės ir savivertės, negalėtų savaitgalio iškyloje pasipuošti ryškiais plastikiniais trijų eurų vertės auskarais, jeigu tai jai šiandien pakelia nuotaiką?
Moterys,  kaip bangos, kaip linksmieji kalneliai. Jų nuotaikos tai kyla, tai leidžiasi. Ir jeigu nauji bateliai, suknelė ar originalūs papuošalai gali padėti pasijausti šiandien geriau, tai būtinai reikia tuo pasinaudoti. Būkime  gražios,  puoškimės ir džiaukimės  kiekviena diena!  
 
Ko palinkėtumėte toms moterims, kurios skaitys šį pokalbį?
 
Būk ypatinga. Būk savimi!
 
Kalbino
Karolina Baltmiškė
 

1 Komentarai

Gerda:
2019.04.09, 10:25:59
Atsakyti

Kaip galima su Jumis susisiekti Pagarbiai Gerda

Palikite komentarą